به خاطر داشته باشید سفر خوب نتیجه یک برنامه ریزی دقیق است. این نکته زمانی ارزش پیدا می کند که به یک کشور خارجی سفر می کنید. در زیر ۱۰ نکته آورده شده که سفر خارجی بعدی شما را به یک رویای حقیقی تبدیل می کند.

 

۱.پاسپورتون رو چک کنید و برای هر نوع ویزای موردنیاز اقدام کنید
به خاطر سپردن تاریخ اعتبار پاسپورت ضروری نیست ولی بد نیست قبل از تصمیم به هر سفر خارجی نگاهی به آن بیندازید.به بیان دیگر، بهتراست، پیش از ورود به یک کشور خارجی، پاسپورت شما حداقل ۶ماه اعتبار داشته باشد.البته حداقل اعتبار نسبت به کشور مقصد متفاوت است.اطلاعات لازم درمورد پاسپورت را قبل از سفر به یک کشور خارجی چک کنید.

۲.واکسن و مسائل پزشکی را فراموش نکنید
بسته به کشوری که می روید ممکن است نیاز به واکسن و یا اقدام پزشکی خاصی برای مقابله با بیماری مسری ویا مانند آن داشته باشید. اگر داروی خاصی را به طور منظم مصرف می کنید، فراموش نکنید همراه خود ببرید. مهم تر از همه، داروهای غیرتجویزی مانند اسپرین را باخود ببرید تا درصورت نیاز به دردسر نیافتید.

۳.پیش از رزرو بلیط، به هشدارها و توصیه ها توجه کنید
مناسبت های خاصی هستند که قبل از سفر به یک کشور خارجی باید بدانید. مهم تر، کشورهایی هستند که هشدار جهانی درمورد سفر به آن ها وجود دارد. این دو مورد، مواردی هستند که قبل از رزرو بلیط باید درنظر بگیرید. بهتر است آدرس و شماره سفارت کشور خود در کشور مقصد را همراه داشته باشید.

۴.از نظر اقتصادی خود را آماده کنید
به بانک خود اطلاع دهید که به خارج از کشور سفر می کنید. اگر بدون اطلاع قبلی، بانک شما خریدی از یک کشور خارجی دریافت کند، کارت شما را غیرفعال می کند. قبل از سفر خارجی، از نرخ ارز و قیمت متوسط اجناس در آن کشور اطلاعات کافی کسب کنید.

۵.از مدارک مهم خود کپی تهیه کنید
مهم ترین نکته این است که حداقل یک کپی رنگی از صفحه مشخصات پاسپورت، ویزاهای موردنیاز و سایر مدارک ضروری سفر تهیه و در جایی امن و به دور از خود مدارک، نگه داری کنید. همچنین،یک نسخه دیجیتال از این مدارک را هم داشته باشید که به راحتی بدون نیاز به اینترنت قابل دسترسی باشد.

۶.گواهینامه خود را بین المللی کنید
رانندگی در خیابان ها و جاده های کشورهای دیگر، بدون گواهینامه بین المللی ممکن نیست.رانندگی بدون گواهینامه معتبر و بیمه در بیشتر کشورها غیرقانونی است. شرکت های کرایه اتومبیل بیمه را ارائه می دهند. بهتر است با قوانین راهنمایی و رانندگی هر کشور قبل رانندگی در آن کشور آشنا شوید.

۷.مبدل الکتریکی متناسب با کشور مقصد تهیه کنید
پورت های الکتریکی در هرکجای دنیا متفاوت است.پس نیاز به آداپتور مناسب با سوکت کشور مقصد دارید. بهترین گزینه، خرید آداپتور قابل تنظیم است که امکان سازگاری با چندین پورت متفاوت رابه شما می دهد. حواستان به ولتاژ مجاز هر کشور باشد و مبدل الکتریکی مناسب تهیه کنید.اگر وسیله الکتریکی شما قابلیت انطباق با ولتاژهای مختلف را ندارد، آن را در خانه بگذارید.

۸.عبارات کلیدی را به زبان محلی یاد بگیرید
یادگیری اصطلاحات اولیه مانند “سلام” و “ممنون” به زبان کشوری که به آن سفر می کنید، ضروریست ولی هرچه اصطلاحات بیشتری را به زبان محلی بیاموزید، بهتر است. برخی مواقع، ارتباط موثر با مردم حیاتی می شود. اگر حساسیت یا بیماری خاصی دارید، توصیه می کنیم بیاموزید چگونه در مورد بیماری خود به مردم کشور مقصد اطلاعات بدهید.اگر با یادگیری زبان های خارجی مشکل دارید، اصطلاحات لازم را یادداشت کنید ویا به حالت فلش کارت با خود حمل کنید.

۹.در مورد عوارض ورود و خروج اطلاعات بدست آورید
علاوه برتهیه ویزای توریستی، برخی از کشورها، عوارضی را برای ورود یا خروج از کشور دریافت می کنند.

۱۰.بیمه سفر و درمانی تهیه کنید
قبل از سفر خارجی،مقررات بیمه درمانی خود را چک کنید که شامل سفرهای بین المللی شود. در غیر این صورت، به فکر یک بیمه درمانی کوتاه مدت بین المللی باشید. همچنین، هوشمندانه تر است در طول سفر خود، وسایل و پول خود را بیمه کنید.

منبع: charechi.com

بازدید کلی 14 , بازدید امروز 1
با این راز طلایی، طول عمر خود را بیشتر کنید!
تماشا کنید: زشت‌ترین سلبریتی‌های جهان را بشناسید!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *