کتاب ها و مطالب زیادی در خصوص رژیم غذایی در دوران بارداری و باید ها و نبایدهای آن وجود دارد اما کمتر مطلبی در ارتباط با سلامت پوست در این دوران به چشم می خورد در ادامه می خواهیم به نکاتی بپردازیم که به سلامت پوست شما در این دوران کمک می کند.

– مصرف مکمل ها

در طول دوران بارداری مصرف مکمل ها را فراموش نکنید حتی اگر تغذیه شما متعادل و سالم هم باشد باز باید برای رسیدن مواد مغذی و مورد نیاز خودتان و جنین از مکمل ها و با مشورت پزشک استفاده کنید این مکمل ها تاثیر فوق العاده ای در سلامت پوست و مو دارند.

– رطوبت رسانی

با توجه به اینکه ژنتیک و عوامل مختلف دیگر در کنترل شما نیستند و می توانند پوست شما را تحت تاثیر خودشان قرار دهند استفاده از مرطوب کننده متناسب با پوست شما تنها راهی است که می تواند از آسیب های پوستی به دنبال عوارض بارداری مثل خارش پوست جلوگیری کند.

– استفاده از ضد آفتاب

در این دوران بهتر است از ضد آفتاب های حاوی مواد معدنی مثل روی، تیتانیوم یا هر دو استفاده کنید و هنگام بیرون رفتن از خانه برای محافظت از پوستتان در مقابل اشعه خورشید از کلاه استفاده کنید.

– ویتامین C

استفاده از کرم های حاوی ویتامین C یا مواد غذایی مثل مرکبات و … باعث می شود انعطاف پوست شما بیشتر شده و از سلول های پوستی در مقابل آسیب های اشعه UV خورشید مراقب کند.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 15 , بازدید امروز 1
طرز تهیه یک سالاد خوشمزه برای آنهایی که کبد چرب دارند
زمان پخش فصل دوم سریال «قصه ندیمه» اعلام شد

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *