متفورمین 
به طور معمول متفورمین برای درمان دیابت نوع دوم استفاده می شود که در آن بدن فرد نمی تواند سطح قند خون را کنترل کند. اگر متفورمین را با غذا مصرف نکنید، دچار ناراحتی و مشکلات مربوط به شکم و گوارش می شوید. علاوه بر این، مصرف غذا با داروهای مخصوص دیابت از افت فشار خون جلوگیری می کند.

آنتی بیوتیک ها 
هر آنتی بیوتیک مکانیزم متفاوتی دارد به همین دلیل مصرف غذا به همراه برخی آنتی بیوتیک ها توصیه می شود و برخی دیگر به شدت منع می شود. از جمله آنتی بیوتیک هایی که باید به همراه غذا مصرف شود می توان آموکسی سلین و کلوفازیمین را می توان نام برد.

داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی 
این داروها درد را با مسدودد کردن پروستاگلاندین ها که گیرنده های درد هستند کاهش می دهند. این داروها دردهای ناشی از سردرد، آرتروز را کاهش می دهند.

استامینوفن، آسپرین و ایبوپروفن از این دسته هستند که بهتر است به همراه غذا استفاده شوند تا هم ضرری به بدن وارد نکنند و همچنین تاثیرگذاری آن ها افزایش یابد و مهم تر از همه از مکشلات گوارشی و خونریزی روده یا معده جلوگیری می کند.

داروهای مسکن و ضد درد 
این داروها دردها و نشانه های درد موجود در مغز را کاهش می دهند. کدئین ها، اکسی کدون، و مورفین از این دسته هستند. برای پیشگیری از حالت تهوع و عمل تهوع این داروها را به همراه غذا مصرف کنید. علاوه بر این، اگر مواد غذایی که حاوی فیبر هستند با این داروها مصرف شود، از یبوست جلوگیری می کند.

قرص های ضدبارداری 
قرص های ضدبارداری دسته دیگری از داروهایی هستند که باید همراه غذا مصرف شوند. مصرف این داروها با غذا از حالت تهوع شما جلوگیری می کند. علاوه بر این، اگر این داروها را با غذا مصرف کنید زمان مصرف آن ها را فراموش نمی کنید.

 

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 5 , بازدید امروز 1
دستور انواع رنگ موی طبیعی برای موهای شما
۳۰ تکنیکی که اوضاع اقتصادی شما را بهتر می کند

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *