کارشناسان سلامت معتقدند اگر می خواهیم بهره وری روزانه مان بیشتر شده و سالم تر و شادتر باشیم باید به برنامه های صبحمان توجه بیشتری بکنیم تا در ادامه روز هم انرژی بیشتری برای فعالیت داشته باشیم. در ادامه به ۴ عادت مفید در این زمینه می پردازیم.

۱- مدیتیشن

انجام حرکات مدیتیشن برای شما آرامش ذهنی را به همراه دارد که می توانید با افکارتان هماهنگ شده و سطح انرژی تان را در طول روز مدیریت کنید و به شما کمک می کند ذهنتان را از افکار مزاحم خالی کرده و با ذهنی پاک و آرام به شرایط کنونی نگاه کنید همچنین انجام این حرکات استرس و ناراحتی را از شما در ادامه روز هم دور می سازد.

۲- شکرگزاری و تعیین ۳ هدف روزانه

زمانی که شما نسبت به آنچه دارید قدردان باشید دیدتان هم نسبت به زندگی تغییر کرده و مثبت می شود بعد از این کار باید ۳ هدف را برای آن روزتان تعیین کنید استیو جابز هر روز در آینه به خود نگاه می کرد و از خودش می پرسید اگر امروز آخرین روز زندگی ام باشد آیا همین کاری را انجام می دهم که امروز قصد انجامش را دارم؟ شما هم با همین سوال می توانید ۳ مورد از بهترین اهدافتان را در آن روز دنبال کنید.

۳- تحرک داشتن

حتی اگر به کلاس های ورزشی هم نمی روید بهتر است صبح ها در خانه چند حرکت ورزشی انجام دهید یا به پیاده روی بروید زیرا این کار به بالا رفتن سطح انرژی شما در طول روز کمک می کند و نگرشتان به زندگی و فعالیت هایتان مثبت تر می شود و روزتان را با روحیه بالاتر و بهتری آغاز می کنید.

۴- مصرف مواد مغذی در وعده صبحانه

برای آنکه هر روز بهره وری بیشتری داشته باشید بدنتان به مواد مغذی از جمله ویتامین ها و پروتئین ها نیاز دارد و در صورتی که به مواد مغذی دست پیدا نکند کارایی شما تا ۳۳ درصد کاهش پیدا می کند میوه ها و سبزیجات از جمله ریز مغذی هایی هستند که می توانند انرژی مورد نیاز بدن شما را فراهم کنند.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 12 , بازدید امروز 1
۳ ترفند برای این که لاغرتر و کمرباریک تر دیده شوید
رازهای موفقیت مولتی میلیونرها را بشناسید!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *