جهانی که ما امروز در آن قرار داریم با گذشت زمان پر مشغله تر و شلوغ تر می شود و گاهی احساس می کنیم روی یک تردمیل در حال دویدن برای زندگی مان هستیم با این حال با وجود نداشتن وقت کافی هم می توانید سالم باشد و تناسب اندامتان را حفظ کنید به شرط آنکه روش های زیر را در زندگی روزمره پیاده کنید.

– دنبال کردن رژیم های غذایی سالم

سعی کنید از همه گروه های غذاهای سالم از سبزیجات گرفته تا میوه ها استفاده کنید تا ویتامین و پروتئین بدنتان تامین شود بنابر این از قرار دادن میوه و آبمیوه و سبزیجات تازه در رژیم روزانه غافل نشوید.

– نوشیدن مرتب آب

نوشیدن روزانه ۸ لیوان آب برایمان ضروری است تا احساس نشاط بیشتری داشته باشیم اگر خیلی سرتان شلوغ است هر روز یک بطری آب را پر کرده و کنار دستتان بگذارید.

– تنظیم خواب

یکی از مشخصه های مهم در سلامتی شما خواب کافی و با کیفیت است بررسی ها نشان می دهد ۵۰ تا ۷۰ میلیون آمریکایی دچار اختلال خواب هستند و علاوه بر اینکه باید ۷ تا ۹ ساعت در شبانه روز بخوابید باید خواب خوبی هم داشته باشید و خوابتان کیفیت لازم را داشته باشد.

– اولویت بندی کارها

شاید خیلی از کارهایی که در طول روز انجام می دهید کارهای ضروری شما نیستند و وقت تان را می گیرند برای همین بهتر است روی برگه ای کارهای مهم را در ابتدای لیست اولویت هایتان قرار دهید و بقیه را به ترتیب اهمیت بنویسید تا اگر وقت کم آوردید کارهای مهمتان انجام شده باشد.

– حذف نوشیدنی های انرژی زا

شاید عادت کرده اید که برای هشیاری بیشتر و بالا بردن سطح انرژی از نوشیدنی های انرژی زا یا نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه استفاده کنید اما این کار موجب می شود آرامشتان را از دست بدهید و خواب خوبی نداشته باشید.


– بهبود روابط اجتماعی

زمانی که ارتباط بهتر و موثرتری با خانواده، دوستان و آشنایان خودتان داشته باشید از نظر روحی و جسمی سلامت بیشتری خواهید داشت و بهتر می توانید از پس حل مشکلات بر بیایید. پس زما بیشتری با خانواده و دوستانتان به خصوص در روزهای آزاد آخر هفته و صرف ناهار یا شام در کنار هم بگذارید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 7 , بازدید امروز 1
تماشا کنید: جدیدترین آنونس فیلم سینمایی «پل خواب»
اگر علی رغم ورزش کردن وزن کم نمی کنید این ۱۰ علت را بخوانید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *