خیلی از ما وقتی ورزش می کنیم و وزن کم نمی کنیم یا به نتیجه ای که می خواستیم نمیرسیم، اغلب دست از تلاش کردن می کشیم یا به طور کلی نا امید می شویم. اما این وزن کم نکردن ها و به نتیجه نرسیدن ها می تواند دلایل زیادی داشته باشند.

با ما همراه باشید تا ۱۰ دلیل ورزش کردن و وزن کم نکردنتان و اینکه چطور می توانید این مسائل را حل کنید را به شما بگوییم:

۱- ثابت قدم نیستید

اگر فقط هر از گاهی ورزش می کنید و غذای سالم می خورید، خودتان را گول نزنید که این کارها کافی هستند. برای رسیدن به هدفتان باید زمان و تلاشی ثابت در نظر بگیرید، مگر اینکه با ژن هایی عالی به دنیا آمده باشید. این به معنای چندین ورزش قدرتی و هوازی در هفته است.

۲- در حال عضله سازی هستید

در نظر داشته باشید که وزن و چربی دو موضوع جداگانه هستند. اگر روی وزنه می روید و عددی که نشان می دهد را معیاری برای چربی از دست رفته می دانید، دلسر خواهید شد. هرچه بیشتر ورزش کنید میزان عضله ای که می سازید افزایش می یابد؛ و از آنجاییکه عضله از چربی سنگین تر است، وزن کلی تان افزایش خواهد یافت. عضله خیلی از چربی سنگین تر است اما فقط حدود یک چهارم چربی فضا می گیرد. بنابراین می شود که وزنتان یکسان باشد اما خیلی کوچک تر به نظر برسید. هم چنین همیشه به خاطر داشته باشید که هرچه بیشتر عضله داشته باشید، پتانسیل بیشتری برای سوزاندن چربی دارید که این منجر به شتاب گرفتن روند دستیابی به نتیجه مورد نظرتان خواهد بود.

۳- آنقدری که فکر می کنید سخت گیر نیستید

گاهی اوقات به این فکر میکنیم که شاید داریم خیلی زیاده روی می کنیم و با این فکر شکستن رژیم و استراحت برای چند روز را توجیه می کنیم. این که به بدن خود فرصتی برای استراحت دهیم قطعا خیلی اهمیت دارد، اما اگر همیشه بخواهید از روزهای ورزش تان کم کنید و دزدکی غذاهایی که در رژیمتان نیست را بخورید، هیچ گاه به نتیجه ای که می خواهید نمی رسید. حتی اگر خودتان این روزها و کارها را فراموش کنید، بدنتان فراموش نخواهد کرد.

۴- در برنامه ورزشی تان تنوع ندارید

بدن شما مانند یک ماشین و البته ماشینی بسیار هوشمند است. اگر تنها کاری مشابه را بارها و بارها انجام دهید بدنتان آن حرکات را به حافظه عضلات آموزش می دهد و عضلات را برای آنها تقویت می کند. به مرور که بدنتان با این حرکات وفق داده شد دیگر این حرکات برایش چالش برانگیز نخواهند بود. اینکه دائما حرکات را عوض کنید خیلی مهم است. با این کار عضلاتتان را گیج می کنید. این به معنای انجام تمامی ورزش های کششی، مقاومتی و هوازی خواهد بود و نه تنها یکی از آنها.

۵- صبحانه ای وجود ندارد!

این کار به مرور باعث اثراتی منفی بر سوخت و ساز بدنتان می شود و به صورت بالقوه باعث افزایش وزن خواهد شد. به جای فرار کردن از صبحانه، سعی کنید موادی که پروتئین دارند، مانند تخم مرغ با آوکادو و نان تست یا اسموتی هایی پر از پروتئین را به صبحانه تان اضافه کنید.

۶- قبل از ورزش وعده غذایی پر از پروتئین نمی خورید

تحقیقات نشان داده اند که میان وعده کوچکی قبل از تمرین که بر پایه پروتئین باشد می تواند عملکردتان را بهبود بخشد و کالری بیشتری در طی تمرین ها و بقیه روز بسوزانید. پس همین امروز امتحانش کنید!

۷- تمرکزتان تنها بر ورزش های هوازی است

تنها با انجام ورزش های هوازی بدنتان را به هدفی که دارید نمی رسانید. شما به ماهیچه ها و عضلاتی قوی تر نیاز دارید تا پتانسیل چربی سوزی تان افزایش یابد و مقدار کالری که در هر روز می سوزانید بالا رود.

۸- همیشه تنها ورزش می کنید

اثبات شده است که افرادی که به گروه های ورزشی می پیوندند در رسیدن به هدفشان موفق ترند. چرا؟ چون افراد دیگر هم فعالیت شما را می بینند و تا حدی باید پاسخگو باشید. هم چنین سرگرم کننده تر هم هست! فردی را پیدا کنید که با هم به باشگاه یا پیاده روی بروید.

۹- همیشه در مورد عددی که وزنه نشان خواهد داد نگرانید

سعی کنید این موضوع را درک کنید که وزن بیشتر از یک عدد است. همانطور که پیش تر گفتیم، از آنجاییکه عضله از چربی سنگین تر است وقتی شما در حال عضله ساختن هستید کمی وزن اضافه خواهید کرد. اینکه سطوح اضطراب را مدیریت کنید و از مدیریت استرس برای کمک به کاهش اضافه وزنتان استفاده کنید نیز بسیار اهمیت دارد!

۱۰- کربوهیدرات ها را حذف کرده اید

این موضوع به مرور باعث اضافه کردن وزن خواهد شد؛ به علاوه شما انرژی کمتری برای تمرین هایتان خواهید داشت! بدن شما برای داشتن سوخت در طول روز به کربوهیدرات ها احتیاج دارد. با این وجود اینکه کربوهیدراتی بخورید که بدنتان بتواند به راحتی استفاده کند اهمیت دارد. چیزهایی مثل نان سبوس دار، برنج قهوه ای و … گزینه های خوبی هستند. البته به یاد داشته باشید که از اینها در حد اعتدال بخورید!

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 12 , بازدید امروز 1
این تکنیک ها به شما کمک می کنند که با وجود مشغله زیاد زندگی سالمی داشته باشید
طرز تهیه نان مغزدار

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *