از زمانیکه کالای خود را آنلاین انتخاب می کنید، تا هنگامیکه منتظر می شوید تا درب خانه به دستتان برسد را فرایند خرید اینترنتی می گویند، در ادامه مطلب به کالاهایی اشاره می کنیم که در فرایند خرید اینترنتی آنها باید دقت بیشتری داشته باشید.

– تشک

همه ما ۷ تا ۸ ساعت در روز می خوابیم بنابراین برای خرید تشک تخت باید دقت بیشتری داشته باشیم زیرا با سلامت ما در ارتباط است.پس اطلاعات تان را در اینترنت کامل تر کرده و بهتر است برای خرید حضوری اقدام کنید و از چند فروشنده و فروشگاه مختلف دیدن کرده و سپس با تست راحتی تشک ها خرید کنید.

– لوازم خانه

خرید لوازمی مثل فرش، پرده، ملحفه و سایر لوازم خانه نیاز به این دارند که شما از نزدیک آن ها را دیده و لمس کنید.احتمالا رنگ ها در اینترنت با آنچه در واقعیت است، بسیار متفاوت است و شما نمی توانید کیفیت را به صورت اینترنتی متوجه شوید.


– خریدهای لحظه آخری

تصور کنید مهمان دارید و چیزهایی را برای خرید از قلم انداخته اید و فرصت کمی هم برای خرید دارید، بهترین کار مراجعه حضوری و خرید است، زیرا احتمالا خرید آنلاین به صرفه نیست و در صورتیکه شما رضایت نداشته باشد زمان زیادی را برای تعویض آن از دست می دهید.


– مارک های متفرقه لباس

هنگام خرید اینترنتی لباسی که مارک آن را نمی شناسید احتمال آن وجود دارد که لباس مثل مارک های دیگری که سایز مشخصی برایتان مناسب است، اندازه شما نشود، پس دقت کنید که فروشگاه امکان تعویض را برای شما فراهم کرده باشد و در غیر اینصورت حضوری خرید کنید.

– کفش

خرید آنلاین کفش حتی اگر به مارک آن کاملا آشنایی داشته باشید، پول شما را به هدر می دهد زیرا شما نمی توانید از راه دور آن را پوشیده و سایز کنید، بهتر است حتی الامکان از سایت هایی خرید کنید که امکان پوشیدن چند کفش را درب منزل برای شما فراهم می کنند.

– ماشین دست دوم

توضیحاتی که در ارتباط با ماشین های دست دوم در فروشگاه های اینترنتی می بینید قابل اعتماد نیستند و خودتان باید خودرو را از نزدیک دیده و کمی با آن رانندگی کنید و بهتر است یک فرد وارد یا مکانیک قبل از خرید، خودرو را ببیند.

– لوازم برقی

خرید لوازمی مثل ماشین ظرفشویی یا یخچال و .. به صورت آنلاین احتمالا همراه با هزینه زیادی برای حمل و نقل و تحویل درب منزل همراه است درحالیکه در خرید حضوری می توانید تخفیف خوبی بگیرید.

– سبزیجات و میوه های تازه

خرید خوراکی های بسته بندی شده یا کنسروها به صورت آنلاین هیچ مانعی ندارد زیرا کیفیت آن ها ثابت است اما محصولات تازه با این مواد غذایی فرق دارند و شما نمی توانید به صورت آنلاین به فروشنده بگویید که چه رنگ یا شکلی از این محصولات را می خواهید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 8 , بازدید امروز 1
تماشا کنید: صحبت های جنجالی مهران مدیری در برنامه هفت/ من خودم کارگر زاده ام
تماشا کنید: سلبریتی‌هایی که عاشق ترن هوایی هستند!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *