اگر چه براس درمان سرفه در حال حاضر داروهایی در بازار موجود است اما اغلب این داروها عوارضی مثل ایجاد حالت گیجی و خواب آلودگی را به دنبال دارند و بهتر است از درمان های طبیعی جایگزین استفاده شود.

– عسل

بررسی های مختلف نشان داده عسل تاثیر درمانی شگفت انگیزی در درمان سرفه دارد کمی عسل را با روغن نارگیل و لیمو ترش تازه ترکیب کنید تا تاثیر آن بیشتر شود و پیش از خواب هر شب چند قاشق بخورید.

– دوش آب گرم

بخار قوی ترین دشمن سرفه های خشک است و ریه های شما را آرام می کند می توانید از روغن اکالیپتوس هم در حمام برای باز شدن راه های ریه استفاده کنید.

– چای آویشن

بیشتر شربت ها ی ضد سرفه موجود در داروخانه  ها  حاوی عصاره آویشن هستند. ترکیب آویشن و نعناع به دلیل خواص ضد عفونی کننده و ضد انقباضی، به باز شدن لوله ها ی تنفسی شما کمک می  کند.

– غر غره کردن

هر یک یا دو ساعت یک بار غرغره کنید بهتر است نمک را با آب گرم مخلوط کنید تا تاثیر بیشتری داشته باشد آب نمک خاصیت جمع کنندگی دارد و به کاهش تحریک و التهاب گلو کمک می کند.


– نوشیدن آب

نوشیدنی مایعاتی مثل دم نوش ها و به خصوص آب ترشحات پشت بینی را کمتر کرده و با مرطوب کردن غشاء آن به کاهش سرفه کمک می کند.

– زنجبیل

زنجبیل دارای خواص ضد ویروسی است و شما می توانید مقداری زنجبیل تازه را له کرده یا به قطعات ریز خرد کنید و این مخلوط را درون یک فنجان آب داغ بریزید و هر روز آن را به اندازه چند قاشق بخورید تا خشکی گلویتان کمتر شود.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 10 , بازدید امروز 1
طرز تهیه کباب لبنانی
۷ نشانه در بدن تان که نباید نسبت به تغییرات آن ها بی تفاوت باشید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *