با نزدیک شده به سال جدید و خانه تکانی احتمالا می دانید که زمان در انجام شدن این کارها خیلی مهم است گاهی اوقات کلی از انرژی مان را به دلیل روش های اشتباهی که به کار می بریم از دست می دهیم در این مطلب می خواهیم به چند ترفند در ارتباط با تمیز کردن خانه بپردازیم که کار شما را راحت تر می کند.

– اگر دوش حمام شما دچار گرفتگی با رسوبات و جرم ها شده یک عدد مشمای بزرگ را برداشته و داخل آن سرکه سفید بریزید و سر دوش را در همان حالت داخل آن قرار دهید و اجازه دهید تا چند ساعت به همین شکل بماند.

– اگر سینک آشپزخانه بوی بدی می دهد کمی سرکه و جوش شیرین را داخل آب در حال جوشیدن بریزید و بعد از جوش آمدن آن را داخل سینک ریخته و تا چند ساعت آب را باز نکنید.

– برای تمیز کردن مایکروفر نیاز به هیچ ماده شیمیایی و خطرناکی ندارید یک ظرف شیشه ای را برداشته و مقداری آب را به همراه لیمو یا سرکه داخل مایکروفر به مدت ۳ دقیقه قرار دهید پس از آن به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس با یک دستمال نخی دیواره ها را به راحتی تمیز کنید.

– اگر اسفنج آشپزخانه شما بو می دهد یا کثیفی آن تمیز نمی شود آن را کامل خیس کرده و به مدت دو دقیقه با حداکثر توان در مایکروفر قرار دهید.

– بهترین راه برای تمیز کردن مخلوط کن استفاده از مایع ظرفشویی در هنگام کار کردن آن است کمی مایع را به همراه آب گرم داخل مخلوط کن ریخته و روی دور تند روشن کنید.

– بورس ها بعد از مدتی استفاده کثیف شده و در آن ها پرز جمع می شود برای تمیز کردن آن ها یک ظرف بزرگ را از آب گرم پر کنید و مقداری شامپو در آن ریخته هم بزنید و اجازه دهید چند ساعت بورس در آن بماند.

– تخته های آشپزخانه بعد از مدتی به شدت جرم می گیرند برای تمیز کردن آن ها کمی نمک دریایی روی آن بپاشید و با لیمو روی سطح آن بکشید این ترکیب تخته شما را خوشبو و تمیز می کند.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 22 , بازدید امروز 1
تماشا کنید: راز زیبایی میراندا کر؛ سوپر مدل امریکایی
ماهی انگشتی یک شام سبک و متفاوت

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *