شلوار های دمپا و بلند طرفداران زیادی دارند؛ اگر شما هم از طرفداران این نوع شلوار هستید ولی از بلندی زیاد آن کمی ناراحت هستید بهتر است با تازدن مناسب یک پاکتی زیبا برای شلوار خود درست کنید. یا حتی اگر دوست دارید به مد روز شلوار خود را تا بزنید باید نکاتی را بدانید تا بتوانید این کار را به بهترین شکل انجام دهید. جمع کردن، تا کردن و به صورت پاکتی درآوردن در تئوری کار آسانی است. اما صحبت کردن در مورد انجام دادن یک استایل آسان تر از خود عمل کردن است. امروزه انتخاب های بیشتری برای نوع شلواری که بپوشیم وجود دارد در ضمن تصمیم های بیشتری نیز در این مورد که با دمپای شلوار چه کار بکنیم وجود دارد. در این مطلب ما هر چه در مورد نوع دمپای شلوار نیاز دارید با شما در میان خواهیم گذاشت.

دو بار تا خورده
درجه سختی ۱ از ۵
مناسب است برای: تقریباً همه نوع شلواری اما به خصوص با کتانی های ساق کوتاه و کفش های مجلسی.
نحوه اجرا: وقتی کسی از تا زدن شلوار صحبت می کند اغلب منظورش این مدل است. ما آن را تای دوبله می نامیم چرا که شما هرگز نباید دمپا را بیش از ۲ بار تا کنید. اگر شما فردی با قد معمولی هستید تا کردن دمپای شلوار بیش از ۳-۴ بار کاری خواهد کرد که گویی به مچ پاهای شما وزنه بسته اند. عدد طلایی برای تا کردن ۴ سانتی متر است. اولین تا را کمتر از ۲ سانتی متر و تای بعدی را بیشتر از ۲ سانتی متر بزنید. وقتی تا زدید چند ثانیه دیگر زمان بگذارید و با آن ور بروید. یک سمت دمپا را به سمت پایین خم کنید تا به اندازه مناسب برسید. هر چه نباشد این شلوار جین است نه کت و شلوار.

پاکتی
درجه سختی ۵ از ۵
مناسبت است برای: پوشیدن با چکمه، کتانی ها
نحوه اجرا: دلیل سخت تر بودن این استایل آن است که برای اغلب افراد مناسب نیست. اگرچه این مدل در مجله ی کلاسیک ژاپنی «رایگان و آسان» به وفور دیده می شود اما نیاز به سطحی از تعهد به استایل طبقه کارگر دارد که اغلب افراد در سال ۲۰۱۶ برای رسیدن به آن آماده نیستند. به عبارت دیگر از آنجایی که این استایل متعلق به دوره ای است که مردان شلوارهای جین را تا می زدند تا از خرابی شان در حین کار جلوگیری کنند نه برای استایلش، این ظاهر زمانی مناسب است که همراه با چیزهایی مثل: پوتین های ردوینگز، کتانی های فلایر، پیراهن های جین، کاپشن های کارگری یا کلاه های پشمی قدیمی پوشیده شود. همچنین اگر قد شما از ۱۸۰ سانتی متر کوتاه است اضافه کردن یک تای ۱۲ یا ۱۵ سانتی متری به شلوار جین تان هیچ لطفی به قد شما نخواهد کرد.

پشته کردن دمپا
درجه ی سختی ۴ از ۵
مناسب است برای: کتانی های دویدن، پوتین های تیمبرلند و پوتین های راک استار.
نحوه اجرا: جمع کردن شلوار قبلاً به عنوان نشانه ای از تنبلی در نظر گرفته می شد یا بدتر، به عنوان بی سلیقگی. اما در طول چند سال گذشته این مدل به عنوان استایل جوان های به روز در نظر گرفته می شود. باید بدانید این استایل فقط به شلوارهای جین خیلی تنگ می آید پس اگر به این شلوارها علاقه ندارید به شما توصیه می کنم این استایل را به افرادی با پاهای لاغرتر بسپارید. این استایل با کتانی های سفید و مینیمال هم جواب می دهد اما با کتانی هایی مثل: فلای نیت و ییزی بهتر ست می شود. یک موج جدید هیپ هاپ سعی دارد تا آن ها را با یک جفت پوتین تیمبرلند جفت کند در حالی که به لطف کفش های سطح بالایی مثل: راک استار از برند سنت  لورنت شلوارهای جین تنگ با دمپای جمع شده تبدیل به یک مد غالب شده است درست مثل بعضی از پوتین  های خیلی تنگ چرم جیر.

دمپای دوخته شده
درجه ی سختی ۲ از ۵
مناسب است برای: کتانی های ساق بلند و چکمه های چلسی.
نحوه اجرا: تنها کاری که شما باید اینجا انجام بدهید این است که در حالی که کتانی ساق بلند خود (مثل: کتانی چاک تیلور یا بعضی از پوتین های چلسی) را پوشیده اید شلوار جین خود را تحویل خیاط بدهید. از آنجایی که آن ها را در یک طول مشخص برش داده اید فقط می توانید آن ها را با یک سری کفش ها بپوشید. نقطه ای که روی دمپا دوخته می شود جایی است تا بتوانید کفش های خود را به نمایش بگذارید. بنابراین دمپا را طوری تا بزنید تا تماس اندکی با کتانی شما داشته باشد. برای افرادی با قد کوتاه تر یک دمپای بریده شده آسان ترین راه برای بلند  و لاغرتر نشان دادن پاهای فرد است.

دمپای کاملاً بریده شده
درجه سختی ۳ از ۵
نحوه اجرا: اگرچه به نظر می رسد آسان است تا با یک قیچی شلوار جین محبوب خود را پاره  پاره کنید اما این مساله بدون کمی زیرکی و صبر اتفاق نخواهد افتاد. بعد از این که گچ و قیچی را آماده کردید مطمئن شوید که شلوار جین خود را در ارتفاع مناسبی روی کفش های خود برش می دهید. مزیت این نوع دمپا این است که با عرض های مختلف شلوار جین کار می کند فرقی نمی کند شلوار تنگ یا گشاد باشد و راه غیرمستقیمی است تا به ظاهر کلاسیک تان کمی شخصیت اضافه  کنید. اگر به دنبال شلوار جینی کمی گشاد تر می گردید بهتر است آن ها را کمی بالاتر از قوزک پای خود ببرید. اما سختی کار آنجاست که به یک لبه ی ساییده شده برسید تا به جای ظاهری شلخته یک استایل ژولیده پیدا کنید. فقط به یاد داشته باشید این استایل به شلوارهای جین دسته دوم بیشتر می آید و با شلوارهای جین تازه کمی عجیب است. یادتان باشد که با برش دمپای شلوار، شما عمر آن ها را به شدت کاهش می دهید نزدیک به یک سال!

 

منبع: charechi.cim

بازدید کلی 32 , بازدید امروز 1

تصاویر (برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ، روی آن‌ها کلیک کنید)

ماهی انگشتی یک شام سبک و متفاوت
کارهای ممنوعه در هواپیما که نباید انجام دهید!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *