سفر با هواپیما برای بسیاری از افراد استرس آور و نگران کننده است اگر این سفر با مریضی و حال بد همراه باشد استرس و فشار سفر را بیشتر می کند. در این مطلب به نکاتی اشاره شده است که نباید در سفر هوایی انجام دهید و باید از آن ها دوری کنید.

با پای برهنه در هواپیما راه نروید!
بعضی افراد تا دستشویی با پای برهنه میروند که اینکار میتواند خطرناک باشد. ممکن است لیوان شکسته ای روی زمین باشد. همچنین زمین هواپیما پر از جرم است.

برای نوشیدنی های تان یخ نخواهید
تحقیقی در سال ۲۰۰۴ نشان داد که از ۳۲۷ ذخیره ی آب هوایی، فقط ۱۵درصد استانداردهای سلامت را دارند. حالا دیگر آب هواپیما از داخل منبع نیست و مشکلی ندارد ولی یخ ها هنوز از همانجا تامین میشوند که دارای میکروب هستند. ترجیحا در هواپیما از بطری آب بخورید.

تمام طول پرواز را روی صندلی تان ننشینید
در نشستن طولانی مدت ریسک لخته شدن خون در پا خیلی زیاد است، پس بلند شوید و کمی قدم بزنید یا حرکات کششی انجام دهید. لباس تنگ هم نپوشید تا جریان خونتان عادی باشد. مهم ترین چیز اینست که پایتان را هر یک ساعت کمی تکان دهید.

از لنز تماسی استفاده نکنید
اگر می توانید در طول پرواز به جای لنز، عینک بزنید. هوای داخل هواپیما خیلی خشک است و میتواند چشم تان را تحریک کند. همچنین خوابیدن با لنز ممکن است برای تان مشکل ایجاد کند.

دریچه ی هوای بالای سرتان را نبندید
اگر سردتان می شود بهتر است ژاکتی دورتان بپیچید تا دریچه را ببندید. این گردش هوا باعث کشته شدن میکروب ها قبل از رسیدن به بدن شما می شود.

اگر غذای تان روی میز افتاد نخورید
میز غذای جلوی تان استریلیزه نیست و معمولا روزی یک بار شسته می شوند و افراد برای هرکاری از آن ها استفاده می کنند، پس زیاد روی تمیزی شان حساب نکنید.

از پتوها استفاده نکنید
پتوها و بالشی که در هواپیما در اختیارتان قرار می دهند به خوبی تمیز نمی شوند. این ها محل مناسبی برای تجمع شپش و میکروب هستند پس ازشان استفاده نکنید.

آب نوشیدن را فراموش نکنید!
مهم ترین چیز در طول پرواز نوشیدن آب است. پس حتما تا جایی که میتوانید آب بخورید.

چای و قهوه را فراموش کنید
ترجیحا نباید از آب منبع هواپیما استفاده کنید و به همان بطری آب تان قانع باشید. نکته ی دیگر این که قهوه باعث کم شدن آب بدن تان می شود و این در طول پرواز خوب نیست.

به دکمه سیفون توالت دست نزنید
دستشویی ها هم مکان مناسبی برای تجمع میکروب هستند، پس دستهای تان را به خوبی بشویید و از یک دستمال توالت برای فشار دکمه ی سیفون استفاده کنید.

سرتان را برای خواب به پنجره تکیه ندهید
افراد زیادی این کار را پیش از شما انجام داده اند و ممکن است عطسه، سرفه یا خمیازه به سمت پنجره کرده باشند. این پنجره ها می توانند پراز میکروب باشند.

اگر حال تان خوب نیست، حتما به مهماندار بگویید
مهمانداران برای شرایط اضطراری پزشکی آموزش دیده اند و می توانند خیلی از موارد را کنترل کنند. آن ها به طور کامل آموزش دیده اند پس هر مشکلی که داشتید حتما با آن ها درمیان بگذارید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 14 , بازدید امروز 1
پیشنهاد ۵ مدل تازدن دمپای شلوار برای خوش تیپ ها
نهار امروز: خورش کلم بروکلی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *