نگهداری و مراقبت از وسایل آشپزخانه بسیار مهم است مخصوصا اگر آن وسیله ها تازه خریداری کرده باشید. در ادامه چند نکته در مورد مراقبت از سرویس آشپزخانه هنگام شست و شو آن ها برای شما آورده ایم؛ همراه ما باشید.

ظروف استیل :
سرویس آشپزخانه ای که از جنس استیل است را هرگز روی شعله ی بیش از حد گاز قرار ندهید و نگذارید زیادی داغ شود.برای شستشوی ظروف استیل نیز مانند همه ظروف دیگر نباید از سیم سرویس شویی استفاده نمایید چرا که باعث ایجاد آسیب در سرویس شما می شود.همچنین ظروف استیل را هنگامی که داغ است هرگز زیر شیر آب نگیرید.
ظروف چدنی :
اگر از سرویس آشپزخانه چدنی برای پختن غذای خود استفاده می کنید حتما پس از پخت غذا آن را از سرویس خارج کنید زیرا نگهداری غذا داخل آن باعث اکسید شدن مواد غذایی درون آن می شود.برای شستن ظروف چدنی می توانید از ماشین ظرفشویی نیز استفاده کنید.
ظروف سرامیکی : 
این نوع سرویس آشپزخانه همانند ظروف مسی نباید وقتی که خالیست روی اجاق گاز قرار گیرد چرا که باعث آسیب رسیدن به آن می شود. ظروف سرامیکی را هنگامی که داغ هستند هرگز زیر شیر آب سرد قرار ندهید. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پوشش سرامیکی ظروف سرامیکی  هنگام استفاده از آن ها به جای ابزار فلزی حتما از ابزار چوبی یا پلاستیکی استفاده نمایید.
ظروف مسی: 
اگر سرویس آشپزخانه شما از نوع مسی است هرگز نباید وقتی که خالیست روی اجاق گاز قرار گیرد، بلکه ابتدا درون آن مقداری روغن یا مواد غذایی ریخته و سپس روی اجاق قرار دهید تا مانع از آسیب رسیدن به سرویس شما شود و از آنجایی که ظروف مسی معمولا با لایه ای از جنس قلع پوشش داده می شوند نباید هنگام شستشو از سیم ظرفشویی استفاده شود چرا که ایجاد خراش در این سرویس موجب می شود لایه پوشش محافظ آن از بین رفته و در نتیجه مقدار زیادی مس وارد مواد غذایی شما شود که برای سلامتی مضر می باشد.همچنین از پختن غذاهای اسیدی در ظروف مسی که لایه پوششی آن ها از بین رفته خودداری نمایید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 18 , بازدید امروز 1
نهار امروز: خورش کلم بروکلی
برای دخل و خرجتان با رعایت این ۴ نکته برنامه ریزی کنید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *