زندگی روزانه همه ما از محل کار گرفته تا خانه و کارهای روزمره با عوامل استرس زای زیادی همراه است که در صورت کنترل نکردن این استرس می تواند به سلامت ما آسیب بزند.

در این مطلب می خواهیم به راه هایی بپردازیم که به کنترل استرس و شادابی بیشتر شما کمک می کند.

۱- خواب کافی

نداشتن خواب کافی هم بر روی سلامت جسمی و هم بر روی سلامت روان شما تاثیر منفی می گذارد و حتی می تواند موجب افسردگی شدید شود بنابر این باید بین ۷ تا ۹ ساعت در شبانه روز و به خصوص زمان هایی که استرس دارید بخوابید.


۲- افکار مثبت

زمانی که دچار افکار استرس زا شدید چشم هایتان را ببندید و خودتان را در یک موقعیت آرام و بدون تنش احساس کنید و احساسی را که در حال حاضر دارید فراموش کنید. این تکنیک به کاهش استرس کمک زیادی می کند.

۳- برنامه ریزی

با برنامه ریزی های روزانه به جنگ استرس بروید هر آنچه باید برای روز بعد انجام دهید را یادداشت کنید با این کار بهره وری شما هم افزایش پیدا می کند.

۴- مرتب بودن

مرتب کردن و تمیز کردن خانه به منظم شدن و آرامش ذهنی شما هم کمک می کند این به معنای آن است که محل کار و میز کار نامرتب هم می تواند موجب استرس شما شود بنابراین هر روز ۱۵ دقیقه را به تمیز کردن خانه و میز کار اختصاص دهید.


۵- نفس عمیق

تکنیک تنفس عمیق فقط برای مقابله با ترس نیست و شما با نفس عمیق می توانید استرس را از خودتان دور کنید نفس کشیدن های کوتاه می تواند استرس شما را تشدید کند و با این تکنیک ذهن شما احساس راحتی بیشتری دارد.

۶- زمانی برای تنهایی

زمان مشخصی را هر چند وقت یک بار به مدت حداقل ۵ دقیقه به خودتان و آرام شدن اختصاص دهید و در این مدت هر گونه ارتباطی مثل گوشی، تبلت و … را قطع کنید .

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 6 , بازدید امروز 1
طرز تهیه سالاد مدیترانه ای تبوله عدس
تماشا کنید: اولین آنونس رسمی فیلم Venom با بازی تام هاردی منتشر شد

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *