گام اول
اعتماد به نفس داشته باشید. هیچ چیزی- نه استخوان بندی، نه مدل موها، و نه حتی کفش های آن چنانی – نمی توانند به شما در تراوش حس اعتماد به نفس کمک کنند. اعتماد به نفس را باید در وجودتان بارور کنید. گام های دو تا چهار می توانند در این راه به شما کمک کنند. فقط حواستان باشد که به خودتان اعتماد به نفس کاذب ندهید، اعتماد به نفس باید از درون شما نشات بگیرد.

گام دوم
صاف بایستید. قوز کردن نه تنها باعث می شود دچار مشکلات ناحیه ی کمر و پشت تان شوید بلکه نشان می دهد اعتماد به نفس کافی هم ندارید. به همین دلیل حسابی صاف بایستید.

گام سوم
لبخند بزنید. لبخند به شما ظاهر یک فرد خوشحال، با اعتماد به نفس، و پیشرو را می دهد. هم چنین لبخند شما را از داشتن ظاهر یک فرد خسته و ناامید محفوظ می دارد.

گام چهارم
برای این که بدانیم چگونه خوشتیپ باشیم سعی کنید به چشم های دیگران خیره شوید. این کار مودبانه ای است که وقتی با دیگران صحبت می کنید به چشم های شان نگاه کنید. به سایر قسمت های صورت شان خیره نشوید، ولی حفظ تماس چشمی خوب اعتماد به نفس و خاطرجمعی را نشان می دهد.

گام پنجم
حسی از یک سبک و سلیقه را بنا نهید. لباس های شما و چگونگی پوشیدن آنها چیزهای زیادی در موردتان می گویند، و روی برداشت دیگران از شما تاثیر خواهند داشت. پوشیدن لباس هایی که سایز شما نیستند به دیگران این را می گویند که برای شما اهمیتی ندارد چطور خودتان را نشان دهید.
سبک ویژه به یک چیز خاصی که می پوشید بستگی ندارد، می توانید یک لباسی را به تن کنید که با آن راحت هستید، اما باید دقت کنید آن لباس برای وضعیت های غیررسمی، ورزشی، مدروز، یا سایر موقعیت ها مناسب است یا خیر.

مثلا اگر شما ۳۰ سال تان است و شبیه یک نوجوان ۱۵ ساله لباس پوشیده اید، نشان می دهد در حال تلاش برای بازیابی جوانی تان هستید و شبیه یک جوان ۱۵ ساله ی امروزی به نظر نمی آیید. این کاملا درست است- اگر مدل لباس پوشیدن تان هویت و شخصیت واقعی تان را به دیگران بازتاب ندهد، ممکن است از شما یک ظاهر مقلد و بی اعتنا به دیگران نشان دهد. و برای هیچ کس تصور این را نمی سازد که شما یک فرد خوش تیپ هستید.

گام ششم
به افرادی که از نظر شما خوش لباس هستند دقت کنید. هنگامی که شما در حال قدم زنی در یک فروشگاه یا خیابان هستید، به سر و وضع افرادی که مد روز و شیک لباس پوشیده اند توجه کنید. چه چیزی در نگاه اول توجه شما را جلب می کند؟
خانم ها اغلب به کفش ها توجه می کنند و نگاه می اندازند، وقت گذاشتن برای انتخاب، پوشیدن و حفظ یک جفت کفش راه خوبی برای تقویت برداشت مثبت از شما است.

گام هفتم
یک مشاور خرید شخصی استخدام کنید. اگر شما به هیچ وجه حس مدشناسی ندارید و پول هم به اندازه ی کافی دارید، یک مشاور خرید شخصی می تواند یک گام خوب برای تان باشد. این افراد می توانند به شما برای شناسایی سبک و انتخاب لباس مناسب تان و هم چنین راهنمایی برای آنکه آن لباس را از کجا تهیه کنید، کمک تان کنند.
اما اگر شما پول کافی برای استخدام یک چنین فردی ندارید، می توانید از یکی از دوستان شیک پوش خود که اهل فروشگاه رفتن و خرید هم هست کمک بگیرید تا همراه شما باشد.

به توصیه ی دوستان تان گوش دهید، اما حواس تان باشد که با توجه به سلیقه ی شخصی آنان و سبک لباس پوشیدن آنان دست به انتخاب نزنید. اگر دیدید پیشنهادها و انتخاب های آنان اصلا با سلیقه و حس شما هماهنگ نیست، خودتان را مجبور به پذیرفتن پیشنهادهای شان نکنید. با یک تشکر برای وقتی که به شما اختصاص داده اند از آن ها جدا شوید و با یک دوست دیگرتان که با سبک و سلیقه ی شما هم خوانی بیشتری دارد برای خرید همراه شوید.

گام هشتم
لباس پوشیدن تان با یک امضای شخصی همراه باشد. یعنی سبک لباس شما همواره با یک نشانه ای که مخصوص شما است شناخته شود. این می تواند به شما در جلب توجه به سبک شخصی لباس پوشیدن تان کمک کند. مثلا استیو جابز را در نظر بگیرید. نشانه ی خاص لباس پوشیدن  او یک یقه اسکی مشکی یا سفید، شلوار جین آبی، و کفش های پیاده روی بود.

طلا و جواهر، مثلا یک حلقه ای که یک علامت تجاری دارد، یک گردنبند یا ساعت می تواند موثر و مفید باشد.

عطر و ادکلن. از ادوکلن های متوسط و معمولی یا رایحه هایی که هیچ شخص دیگری حاضر به استفاده از آنها نیست اجتناب کنید. رایحه ی عطر شما می تواند نقش یک شروع کننده ی عالی را در مکالمات بازی کند. هیچ وقت بیش از حد به خودتان عطر و ادوکلن نزنید.

گام نهم
درس های داشتن کلامی زیبا و دلنشین را فرابگیرید. همه ی ما می دانیم که چگونه صحبت کنیم، ولی باید قادر باشیم رک و صریح حرف بزنیم و در عین حال دلنشین و خوب هم باشیم و بدانیم که این موضوع می تواند برداشتی که از ما می شود را ارتقاء دهد.

گام دهم
دست ها و ناخن های تان را همیشه پاک و پاکیزه نگه دارید. دست های تان را به طور منظم بشویید. ناخن های تان باید عاری از گرد و خاک و کثیفی های روزمره باشد. حواس تان باشد که انگشتان تان جای سوختگی یا جویدن گوشه ی ناخن را نداشته باشند چرا که در این صورت یک ظاهر عصبی از شما به نمایش می گذارند.

گام یازدهم
یک زمانی را به مدل مو و شانه کردن آن اختصاص دهید. بیرون رفتن از منزل با موهایی آشفته که تازه از خواب بیدار شده اید حتی در مواقع بسیار نادر و استثنایی هم خوب نیست. موهای تان را همواره بشویید و مرتب شانه بزنید. البته اگر زمان کافی و تمایل دارید می توانید از یک کرم مو یا ژل نیز استفاده کنید ولی حواس تان باشد که زیاده روی نکنید. این بر خوش تیپ شدن شما تأثیر می گذارد.

گام دوازدهم
از پوست تان مراقبت کنید. بسیاری از افراد آب رسانی خوبی به پوست شان ندارند و با نامهربانی نسبت به پوست شان رفتار می کنند. سعی کنید سرتاسر صورت خود را به طور کامل بشویید، مخصوصا وقتی که یک فعالیت فیزیکی انجام داده اید. آقایان باید همواره مراقب باشند که روی صورت شان نشانی از زخم یا بریدگی تیغ نباشد. اگر صورت  شما جای جوش و آکنه دارد حتما در نخستین فرصت با یک متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید و راه درمان مناسبی را بیابید.

گام سیزدهم
دوش بگیرید. این کار را هر روز انجام دهید، چرا که هم باعث می شوید تمیز به نظر بیایید و هم رایحه ی خوبی از شما به مشام می رسد.

گام چهاردهم
غذای سالم بخورید. غذای سالم خوردن به شما کمک می کند تا هم وزن تان را در حالت متعادلی نگه دارید و هم از بیماری ها دوری کنید، هم چنین باعث می شود خوش چهره به نظر بیایید و پرانرژی باشید.

گام پانزدهم
خوب بخوابید. داشتن ۸ ساعت خواب در شبانه روز به طور شگفتی آوری در خوش چهره بودن شما موثر است، چرا که یک انرژی و سلامت را از شما به نمایش می گذارد. این هم یک راه عالی برای این که بدانیم چگونه خوشتیپ باشیم .

گام شانزدهم
به طور منظم تمرینات ورزشی انجام دهید. بخشی زیادی از خوش تیپ بودن شما به هیکل و اندامتان برمی گردد. ورزش منظم نه تنها کمک می کند وضعیت ظاهری، اعتماد به نفس، و انرژی بهتری داشته باشید، بلکه باعث می شود اندروفین در خون شما ترشح شود که باعث ایجاد یک احساس خوشایندی در شما می شود و همین امر منجر می شود در نظر دیگران جذاب تر شوید.

 

منبع: charechi.com

 

بازدید کلی 10 , بازدید امروز 1
روش پخت خورش لوبیا سبز
۴ دلیل برای اینکه مزدا ۳ جدید بخریم!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *