۱- هماهنگی موتور و گیربکس
گاه پیش آمده است که پشت فرمان خودرویی نشسته و به طبع آن خواسته باشید که با ماشین دوری بزنید. حال اگر ماشین پیش روی شما اتوماتیک باشد، آنگاه نوع نگاه فرق می کند. هم اکنون در بازار هستند محصولاتی چینی که از گیربکس های اتوماتیک بهره می برند، اما خب اگر با آن ها دوری بزنید متوجه عدم هماهنگی دقیق پیشرانه و گیربکس خواهید شد. مزدا ۳ دارای یکی از هماهنگ ترین پیشرانه ها با گیربکس های اتوماتیک تیپ ترونیک است. همچنین طبق تجربه شخصی باید بگویم که کروز کنترل نصب شده بر روی این خودرو به هیچ وجه به صورت نا هماهنگ معکوس نکشیده و تا به گشتار مطلوبی دست پیدا نکرده باشد، دنده را برای راننده سبک نمی کند.
موتور ۱۶ سوپاپ این خودرو با تولید ۱۴۸ اسب بخار یکی از قدرتمندترین نمونه های بازار است. به همین دلیل، پس از بهره گیری از این موتور در کنار سیستم جعبه دنده اتوماتیک، نباید جز یک عکس العمل مناسب پیشرانه در مقابل پدال گاز و به تبع آن شتاب و سرعت بالا، انتظاری داشت.

۲- طراحی و ظاهر
خب، در شرایط موجود اگر بخواهیم این چنین مبلغی را برای خرید یک خودرو هزینه کنیم، طبیعتا باید با محصول شیک و جذابی روبرو باشیم و این اصلا انتظار گزافی نیست. این سری از خودروی مزدا، از همان ابتدا به خاطر ظاهر و حالت اسپرتش، توانست هواداران زیادی را برای خود جمع کند. بهره گیری از یک طراحی اصطلاحا وحشی و جذاب به شما کمک می کند تا با کمترین هزینه، هر طور که می خواهید آن را برای خود اسپرت کرده و لذت ببرید.

۳- امکانات موجود
شاید برای ما ایرانیان، ساده ترین امکانات موجود بر روی خودروهای روز دنیا، جذاب و غیر قابل توصیف جلوه کند؛ که البته باید از دو کمپانی ایران خودرو و سایپا برای تشنه نگه داشتن مردم، تشکر کرد!
یکی از این سیستم های موجود، فناوری چرخش چراغ های جلو با توجه به زاویه چرخش فرمان است که در طول مسیر دامنه دیدی عالی را در اختیار راننده قرار داده و رانندگی را واقعا لذت بخش می کند. سیستم تعلیق مولتی لینک نصب شده بر روی مزدا ۳ جدید، در زمان خروج از پیچ و افزایش سرعت به خوبی برتری این فناوری کمپانی صاحب نام مزدا را به رخ رقیبان می کشد. تهویه مطبوع و بهره گیری از سانروف سه حالته، از دیگر امکانات مناسب این خودرو است.

۴- کیفیت بالای قطعات و استهلاک کم
شاید برای شما جالب باشد بدانید که شمع و تسمه تایم این خودرو را باید هر ۱۲۰ هزار کیلومتر یک بار تعویض کرد. این موضوع در قبال اکثر محصولات داخلی با میانگین ۶۰ تا ۸۰ هزار کیلومتر، رقم مناسبی به نظر می رسد.
با اینکه قطعات این خودرو نسبت به قیمتش، کمی گران است ولی باید توجه داشت که این قطعات با توجه به کیفیت بالای ساخت، بسیار دیر آسیب دیده و با توجه به استهلاک کم خودرو، تعویض آن ها نیز دیر به دیر انجام خواهد شد.
تیپ چهار این خودرو هم اکنون در بازار قیمتی در حدود ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون تومان دارد. البته قیمت مدل دست دوم این خودرو بسته به مدل، بین ۲۰ تا ۴۰ درصد ارزان تر است.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 18 , بازدید امروز 1
اگر این ۱۶ گام را بدانید خوشتیپ ترین می شوید!
با این مراقبت ها می توانید بوت هایتان را زمستان بعدی هم استفاده کنید!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *