خرید بوت یا هر کفش دیگری در صورتی که کیفیت خوبی داشته باشد به صرفه تر است و شما می تواند مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید بوت ها هم از این قاعده مستثنی نیستند به این شرط که در نگهداری آن ها دقت بیشتری کنید ترفندهای زیر به شما در نگهداری بهتر آنها برای سال بعد کمک می کند.


– نگهداری صحیح

بهتر است از واکس های ضد آب قبل از هر بار بیرون رفتن از خانه یا هنگام جمع کردن آن ها برای سال آینده استفاده کنید، این کار باعث می شود تا آسیب ناشی از برف و باران به بوت های شما کمتر شود و نرمی و انعطاف خود را از دست ندهد.

– قرار دادن درست در کمد

اگر می خواهید بوت های شما تا زمستان سال بعد همان شکل اولیه را حفظ کنند، آن ها را به صورت عمودی در کمد نگه دارید و به هیچ وجه به صورت خوابیده نگذارید، زیرا شکل طبیعی خود را از دست می دهند، شما می توانید روزنامه یا هر چیز دیگری را به صورت ایستاده در آن ها قرار دهید.


– تمیز کردن

برای ماندگاری بهتر بوت ها باید از حوله نرمی استفاده کنید که کمی رطوبت دارد این کار باعث می شود، آلودگی ها به مرور روی کفش تان جمع نشود و آن ها را خراب نکند.

– خشک کردن رطوبت

زمانیکه باران شدید باشد و به داخل بوت های شما نفوذ پیدا کرده باشد، برای خشک کردن سریعا باید آب باقی مانده را خالی کرده و مقداری روزنامه را به مدت چند ساعت داخل آن ها قرار دهید، تا رطوبت را کاملا به خود جذب کنند. هیچ گاه برای خشک کردن از سشوار یا رادیاتور استفاده نکنید، زیرا این کار موجب شکنندگی بیشتر آن ها می شود.

– تعمیر بوت ها

قبل از آنکه بوت های آسیب دیده را در بهار دور بیاندازید کمی صبر کنید، شما می توانید آن ها را به دست یک کفاش ماهر بسپارید او به شما می گوید که کفش هایتان به زیپ، پاشنه و یا چه چیزهای دیگری نیاز دارد و شما می توانید برای زمستان بعدی هم دوباره از آن ها استفاده کنید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 13 , بازدید امروز 1
۴ دلیل برای اینکه مزدا ۳ جدید بخریم!
تماشا کنید: سلبریتی هایی که رابطه های طولانی دارند ولی ازدواج نکرده اند!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *