از قرینه چیدن وسایل خانه گرفته تا رنگ آمیزی دیوراها و کمدها و استفاده از پرده های رنگی و متنوع نکات زیادی در زمینه دکوراسیون خانه وجود دارد دارد که در ادامه می خواهیم به کم هزینه ترین آن ها بپردازیم.

– شاید از بین بردن الگوهای معمول مثل چیدمان قرینه کمی دشوار باشد اما کنار زدن این الگوها و استفاده از سبک های متفاوت تر کمک می کند تا خانه شما شیک و منحصر به فرد به نظر برسد، پس سعی کنید الگوی ذهنی خودتان را پیاده کنید.

– در دکوراسیون منزل حتی عناصر کوچک هم می توانند تاثیر زیادی داشته باشند مثلا گل های تازه، زیبا و خوشبو به فضای داخلی خانه انرژی زیادی می دهند و بهتر است آن ها را در خانه خصوصا در ورودی قرار دهید تا تاثیر خوبی بر کسانی که وارد خانه می شوند، بگذارد.

– زمانیکه کفپوش خانه بیشتر در معرض دید باشد خانه بزرگتر به نظر می رسد بنابر این لوازم غیر ضروری مثل مبلمان یا فرش ها را از سر راه بردارید.

– استفاده از رنگ های خنثی بعد از مدتی در اتاق خواب تکراری می شوند و دلتان را می زند بنابراین اگر می خواهید بدون صرف هزینه زیاد تغییر دکور بدهید کمی بیشتر به رنگ وسایل و تغییر رنگ آن ها یا دیوارها فکر کنید.

– استفاده از یک لایه فرش یا قالیچه کوچک روی موکت یا فرش اصلی ایده دیگری است که احتمالا به گوشتان نخورده ولی استفاده از آن عمق بیشتری به فضایی که دارید می دهد و استفاده از رنگ های متنوع فضا را شاداب تر می کند.

– زدن پرده های اتاق خواب از بالاترین فضایی که برایمان امکان دارد، ارتفاع اتاق را بلندتر و فضای داخل آن را بزرگتر نشان می دهد که این موضوع برای خانه های کوچک آپارتمانی بسیار کاربردی است.

– رنگ سفید رنگی است که هیچ گاه از آن خسته نخواهید شد پس بیشتر از این رنگ به خصوص در اتاق نشیمن استفاده کنید.

– عمق مبلمان و صندلی ها هم در چیدمان منزل مهم است، شاید خرید مبلمان کمی خسته کننده باشد اما باید دقت و مطالعه بیشتری در این زمینه داشته باشید مثلا اگر چند دست مبلمان دارید سعی کنید ارتفاع آن ها با هم تفاوت زیادی نداشته باشد.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 84 , بازدید امروز 1
مگان یا مزدا ۳ کدام یک برای خریدار خودرو دست دوم بهتر است؟
روشی عالی برای پخت کباب ترکی در منزل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *