گاهی اوقات برای کاهش وزنمان تلاش زیادی می کنیم اما در سایز دور شکممان تغییری ایجاد نمی شود این مساله به دلیل سبک زندگی اشتباهی است که داریم بنابراین بهتر است به نکات زیر توجه بیشتری داشته باشید.


۱- در صورت نیاز به شیرینی جات میوه بخورید

یکی از مهم ترین عوامل چاقی به خصوص چاقی شکمی مصرف شکلات، نوشیدنی های شیرین و تنقلات شیرین است که کالری زیادی را جذب بدن شما می کند بنابر این میوه ها و آجیل یا دانه های روغنی به دلیل کالری کمتر می توانند گزینه بهتری به جای شیرینی جات باشند.

۲- غذاهای خانگی و سالم مصرف کنید

دو عامل مهم در چاقی شکمی خوردن غذاهای آماده و در دسترس و پختن غذاهای راحت است برای جلوگیری از این کار در آخر هفته مواد غذایی سالم را خریده و فریز کنید و اگر وقت کمی برای پخت و پز دارید آنها را به صورت نیم پز در فریزر قرار دهید تا زمان کمتری از شما بگیرند .

۳- در هنگام اضطراب مدیتیشن کنید

انجام حرکات کششی و تمریناتی مثل یوگا و مدیتیشن همراه با نفس های عمیق که به آرامش و کنترل ذهن کمک می کند شما را از پر خوری هایی که به دنبال ناراحتی های عصبی به وجود می آید دور نگه می دارد.

۴- یک تا دو ساعت در روز پیاده روی کنید

یکی از موثرترین و راحت ترین فعالیت ورزشی که به آب شدن چربی های شکم شما کمک می کند پیاده روی است حتما نباید به جای دوری برای قدم زدن بروید نزدیک ترین فضای سبز یا پارک محل سکونت شما می تواند بهانه خوبی برای راه رفتن باشد.

۵- ۸ ساعت در روز بخوابید

بهتر است شب ها زودتر به تخت تان بروید زیرا داشتن خواب کافی در مدت زمانی که باید خواب باشید به افزایش تمرکز شما و کاهش استرس تان کمک می کند و علاوه بر آن سوخت و ساز بدنتان را هم افزایش می دهد از طرفی خواب زودتر در شب به این معنا است که شما تنقلات کمتری را هم در طول شب مصرف می کنید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 25 , بازدید امروز 1
تماشا کنید: حقایق جالبی درباره «ریحانا» که شاید تاکنون نمی دانستید!
۹ اطلاعات شخصی که نباید در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *