امروزه اغلب ما اطلاعات زیادی را از زندگی شخصی مان در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذاریم و نمی دانیم که چه مرزی در ارتباط با این اطلاعات شخصی وجود دارد و تا چه حد مجاز به این کار هستیم.

ما در این مطلب به مهم ترین اطلاعات شخصی که نباید در اینترنت به اشتراک گذاشته شود ، می پردازیم.

۱- تاریخ کامل تولد

اگرچه دوست دارید که هنگام تولد دوستان و آشنایانتان به شما تبریک بگویند اما در اختیار قرار دادن اطلاعات کامل از تاریخ تولدتان می تواند موجب شود تا کلاهبرداران با اسم و تاریخ تولد شما صفحات جعلی بسازند و از آن سوء استفاده کنند.

۲- محل اقامت کنونی

زمانی که گزینه ی Location شما روشن باشد، وقتی مطلبی را در فیسبوک قرار می دهید یا آن را توئیت می کنید، محلی که در آن هستید مشخص می شود و دزدان به راحتی از این حربه می توانند برای خالی کردن خانه شما استفاده کنند.

۳- عکس فرزندان و تگ کردن آن ها

نمی توان به تنظیماتی که در شبکه های اجتماعی برای محدود کردن بازدیدکنندگان شما وجود دارد، اعتماد کرد، اگر عکسی از کودکتان را در این شبکه ها پست می کنید نیاز به گذاشتن اسم کامل آن ها در تگ نیست، از طرفی دوستانتان اسم فرزند شما را می دانند و از طرف دیگر ، اگر گوشی آن ها به سرقت برود یا از وسیله ای غیر از گوشی یا تبلت خود صفحاتشان را باز کرده و فراموش کرده باشند آن ها را ببندند، اطلاعات فرزندانتان در اختیار افراد غریبه قرار گرفته و عواقب آن بر عهده شماست.پس به مرور تگ هایی را که روی پست هایتان گذاشته اید را پاک کنید.


۴- آدرس خانه

زمانی که آدرس دقیقتان را در شبکه های اجتماعی قرار می دهید، این اطلاعات برای خیلی از افراد قابل رویت می شود و مجرمان می توانند خیلی از جرائم خود را تنها با داشتن یک آدرس انجام دهند.


۵- شماره تلفن

بهتر است شماره تلفن اصلی خود را در این شبکه ها قرار ندهید زیرا با همین شماره تلفن می توان مکان شما را ردیابی کرد.

۶- وضعیت رابطه

کسانی هستند که از این اطلاعات شما هم سوء استفاده کنند پس بهتر است گزینه ی “It’s Complicated” را انتخاب کنید.


۷- برنامه ریزی تعطیلات

زمانی که شما از برنامه آینده تان برای سفر می گویید در واقع چراغ سبز را به سارقان منزلتان نشان می دهید و از آن بدتر انتشار عکس هایتان در هنگام سفر است تا آن ها مطمئن شوند که قطعا در منزل نیستید.اگر دوس دارید عکس هایتان را به اشتراک بگذارید، بعد از بازگشت از سفرتان این کار را انجام دهید.

۸- اطلاعات خصوصی

شاید بسیاری از ما دوست نداشته باشیم که اطلاعاتی را خانواده یا همکارانمان بدانند، پس قبل از انتشار آن ها بیشتر فکر کنید چون حتی اگر آن پست ها را پاک کنید بعید نیست کسی از آن ها اسکرین شات نگرفته باشد.


۹ – اطلاعات کاری

حتی کوچکترین اطلاعات از فعالیت کاری شما می تواند به ضررتان تمام شود و رقبای شما را از کارهایی که می کنید، مطلع سازد.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 17 , بازدید امروز 1
۵ روش موثر برای از بین بردن چاقی شکمی
چگونه بدون نگرانی از چاق شدن بیرون به راحتی غذا بخوریم؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *