اگر رژیم غذایی برای کاهش وزن تان را شروع کرده ایدو قصد خرید و بیرون رفتن دارید؛ نگران خوراکی هایی متنوع نباشید با نکاتی که در ادامه برای شما آورده ایم به راحتی و بدون هیچ نگرانی می توانید در بیرون غذا بخورید.


۱. انتخاب غذا از منوی پیش غذا
پیش غذاها همیشه نسبت به غذاهای اصلی، در اندازه های کوچک تری سرو می شوند. نیاز دارید بیشتر از این بخورید؟ پس در کنار پیش غذا یک سالاد هم سفارش دهید. با این کار، اگر با شخص دیگری باشید می توانید تا زمانی که وی در حال غذا خوردن است شما هم به خوردن ادامه دهید، پس یک گوشه نشستن تان، آن ها را معذب نخواهد کرد.

۲. پرس های غذایی محدود بخورید
بعضی رستوران ها پرس های بدون محدودیت میگو و ماهی دارند. به این معنی که هر چقدر دوست داشتید می توانید بخورید. اما فراموش نکنید که حتی اگر غذاهای پیش روی شما کاملا هم سلامت باشند، این ذهنیت که «خوردنی بدون ضرر را هر چه بخواهید می توانید بخورید» ذهنیت مخربی است. احتمالا والدین شما هم در کودکی به شما آموخته اند که بشقاب تان را تا آخر بخورید، اما صبر کنید! اگر شما در حال رعایت یک رژیم غذایی هستید این کار خوبی نیست.

۳. گوشت و مرغ بدون چربی
وقتی می روید تا مرغ سوخاری بخرید و غذاهای خوش رنگ و لعاب تحریک تان می کند، حتی الامکان سعی کنید از گوشت و مرغ های چرب و چیلی دوری کنید. شما هنوز هم می توانید گوشت و مرغ بخورید، اما از انواع بریان، کبابی، آب پز و بخار پز. اگر می خواهید کمی استیک بخورید، به سراغ برش های کم چرب همچون قسمت های پهلو یا کمر بروید.

۴. ظرف بیرون بردنی
پیش از این که شروع به خوردن کنید، یک جعبه برای بردن غذای تان بگیرید. شما می توانید پس از اینکه غذای تان را تحویل گرفتید بخشی از آن را در جعبه بگذارید تا بعدا در وعده ای دیگر میل کنید. زمانی که غذای تان پیش روی چشمان تان نباشد، خیلی کمتر وسوسه خواهید شد تا همه ی آن را بخورید.

۵. از بوفه ها دوری کنید
بوفه ها بدند، خیلی بد! یکی از مهم ترین چیزها درباره ی بیرون غذا خوردن این است که حجم غذا خوردن تان را کنترل کنید. شما باید از بوفه ها دوری کنید، چرا که مطالعات نشان داده اند هر چه دسترسی به غذا برای ما آسان تر باشد، بیشتر خواهیم خورد. این موضوع دیگر برای ما کاملا روشن است. اگر ما را در یک بوفه ی پر از غذاهای لذیذ رها کنند، کل بوفه را یکجا خواهیم خورد!

۶. منو را تغییر دهید
حتی اگر چیزی در منو وجود نداشت بدین معنی نیست که نمی توانید بخواهید آن را برای تان درست کنند. مثلا می توانید از رستورانی که به آنجا رفته اید بخواهید تا غذای شما را با روغن کمتر، بدون سس، یا حتی به صورت کبابی برای تان آماده کنند. به احتمال زیاد درخواست شما را رد نخواهند کرد.

۷. از عبارات هوس انگیز دوری کنید
خیال خودتان را راحت کنید و هر غذایی در منو که شامل کلماتی همچون کره ای، پرچرب، خیلی سرخ شده و چنین چیزهایی بود را سفارش ندهید! البته اگر خودتان را برای چند کیلومتر اضافه تر دویدن آماده کرده اید راحت باشد!

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 22 , بازدید امروز 1
۹ اطلاعات شخصی که نباید در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید!
نیوشا ضیغمی و رژیم غذایی سالم اش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *