اگر می خواهید رنگ موی مناسب و با کیفیت خریداری کنید؛، باید درباره رنگ ها و اصول انتخاب و کار با آن ها بیشتر بدانید.

انواع رنگ مو:
رنگ  مو به ۲ دسته موقت و اکسیداسیون تقسیم می شود. رنگ های موقت نیازی به اکسیدان ندارند و دانه های رنگی آن ها به دلیل کوچک بودن به راحتی وارد کوتیکول مو شده و زیر پولک ها قرار می گیرد. در این مورد، از آن جا که واکنش شیمیایی رخ نمی دهد با یکی دو بار شامپو زدن، رنگ از روی مو پاک می شود. این نوع رنگ ها به شکل اسپری در بازار موجود است.

رنگ های اکسیداسیون به ۲ دسته دایمی و نیمه دایمی تقسیم می شوند.
رنگ های نیمه دایمی ژله ای هستند و به اندازه ۱۲ تا ۱۵ بار شامپو کردن دوام دارند. اما رنگ های دایمی به صورت کِرِم یا خمیر هستند و با برخی واکنش های شیمیایی وارد ساختمان مو می شوند و دانه های مصنوعی رنگ آن ها با پیگمنت های طبیعی مو مخلوط می شوند و رنگدانه های بزرگ تری ایجاد می کنند که به صورت دایمی در مو می مانند. این رنگ ها از جمله پرمصرف ترین رنگ ها در سراسر جهان هستند.

به چه رنگ مویی می گویند مرغوب؟
یک رنگ موی مرغوب باید ۶ ویژگی داشته باشد؛ ایجاد شفافیت و درخشندگی، قابلیت پوشانندگی کامل، خواص پایداری بیشتر، سازگاری با پوست، ایجاد رنگ طبیعی و نرمی در مو. در مقابل، رنگ موی نامرغوب معمولا باعث کدورت مو می شود؛ آن را خشک می کند و تمام سطح مو را نمی پوشاند.

چه رنگی بیشتر به شما می آید؟
افراد از لحاظ رنگ پوست و ظاهر به ۲ دسته گرم و سرد تقسیم می شوند. رنگ موی انتخابی باید ضدرنگ پوست باشد تا آن را خنثی و چهره را جذاب تر کند. به طور کلی، افراد لاغر را جزو دسته سرد و اشخاص چاق را جزو دسته گرم طبقه بندی می کنند. افرادی که پوست های تیره دارند جزو دسته سرد و افرادی که پوست روشن، سفید و سرخ دارند جزو دسته گرم هستند. برای افرادی که جزو دسته سرد هستند رنگ های شرابی، مسی، شاه بلوطی، طلایی، فندقی، بادامی و آجری مناسب است و برای افرادی که جزو دسته گرم هستند، بلوند خاکستری، زیتونی، صدفی، قهوه ای مات یا بلوند دودی پیشنهاد می شود.

واریاسیون فراموش نشود!
واریاسیون ها رنگ های اصلی با غلظت بسیار بالا، خاص و قوی هستند و به همین دلیل باید در مقادیر بسیار کم مصرف شوند. واریاسیون ها به رنگ های قرمز، زیتونی، آبی، طلایی، خاکستری و بنفش موجود هستند و هر یک به برخی از رنگ ها باید اضافه شوند تا قرمزی یا زردی رنگ مو کاهش یابد. به عنوان نمونه واریاسیون بنفش برای ترکیب با رنگ های سری A و C است یا واریاسیون خاکستری برای سری رنگ های سرد. واریاسیون آبی بیشتر با سری N ترکیب شده و رنگ مات می دهد. واریاسیون قرمز را نباید با سری A،C و M ترکیب کرد. واریاسیون طلایی را می توان با تمام سری ها ترکیب کرد و واریاسیون سبز مناسب برای رنگ های سری A،C و M است.

اکسیدان هم بخرید
بعد از این که رنگ واریاسیون مورد علاقه را تهیه کردید، لازم است اکسیدان هم بخرید. برای رنگ معمولی اکسیدان شماره یک و برای دکلره اکسیدان شماره ۲ انتخاب کنید. رنگ و واریاسیون را کاملا مخلوط کنید، بعد اکسیدان را به آن بیفزایید و بعد از مخلوط کردن کامل موهای تان را رنگ کنید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 15 , بازدید امروز 1
چگونه می شود در منزل از لاک پشت مراقبت کرد؟
با موز و نارگیل یک صبحانه مقوی درست کنید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *