نشریه پاپولار ساینس در گزارشی به تشریح 4 شاهکار مهندسی سال 2016 پرداخته است . این شاهکارها شامل : آلپترانزیت گوتارد، موزه ملی زید، مک رایدز پالسار، برج شانگ های هستند . اما هریک از این هنرهای معماری چه مشخصاتی دارند ؟
آلپترانزیت گوتارد (Alptransit Gotthard) :در سال 1999 میلادی، دولت سوئیس شروع به اجرای سنگین ترین پروژه احداث تونل در تاریخ کرد. تونل دو طبقه گوتارد که در ماه جون سال جاری میلادی بهره برداری شد، با استفاده از ماشین آلات حفاری غول پیکر و خروج 31 میلیون تن سنگ از زمین به احداث رسید. مسافران می توانند با استفاده از این تونل 35 مایلی مصافت میان زوریخ تا میلان را در مدت زمان حدود 3 ساعت و سی دقیقه طی نمایند.
موزه ملی زید (Zayed National Museum) : این شاهکار معماری زیر زمینی دارای باله های بسیار بلند بر فراز آسمان بوده که همراه با سیستم تهویه داخلی هوای گرم امارات متحده عربی را از داخل به بیرون هدایت می نماید.
مک رایدز پالسار (Mack Rides Pulsar) : مهندسان و طراحان آلمانی دست به ساخت ترن U شکلی زده اند که افراد را با سرعت 60 مایل در ساعت به داخل آب انداخته که سونامی کوچکی برای ایجاد هیجان بیشتر ایجاد می کند. هیجان جویان سوار بر این ترن با 2 برابر نیروی پرتاپ یک خودرو به داخل آب سقوط می کنند.
برج شانگ های (Shanghai Tower) : این برج که دومین آسمان خراش بلند دنیا محسوب می شود در سال جاری میلادی به افتتاح رسید. آسمان خراش شانگ های دارای نمای جارجی دو رویه ای است که ساکنان آن را در زمستان ها گرم و در تابستان ها خنک نگاه می دارد. شکل مارپیچی این برج باعث می شود تا هوای داخلی آن بدون نیاز به صرف انرژی تهویه و تمیز شود که از این رو از این آسمان خراش به عنوان سبزترین بینا (در صرف انرژی و آلایندگی) یاد شود.

بازدید کلی 27 , بازدید امروز 1
پرده برداری از پرینترهای سه بعدی ویندوز 10
در صبحانه، چه بخوریم و چه نخوریم؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *