هلن مارتن مجسمه ساز بریتانیایی به خاطر «انعکاس شرایط کنونی جهان» برنده جایزه «ترنز پرایز» در سال ۲۰۱۶ شد
به گزارش اسکای نیوز ، هر ساله، 4 هنرمند در نمایشگاه هنر های بصری ترنر انگلستان برنده جایزه می شوند. این نمایشگاه حدود 50 سال دایر است و امسال هلن مارتن نیز موفق به اخذ جایزه 25000 یورویی این نمایشگاه شده است.
به گزارش اسکای نیوز، داوران جشنواره ترنر در مورد توصیف اثر خانم مارتن این طور عنوان کردند که اثر هنری که توسط وی ساخته شده تماشاچیان را به بازگشت به گذشته و مرور آن تشویق می کند.
همچنین داوران جشنواره پس از تحسین اثر خانم مارتن عنوان کردند که سازه هنری وی دارای ویژگی های شاعرانه و مبهمی است که منعکس کننده پیچیدگی ها و چالش های جهان امروز است .
پس از تحویل چک مبلغ جایزه، کارشناسان و داوران در مورد این اثر گفتند که سازه خانم مارتن سهم استثنایی در توسعه هنر های تجسمی معاصر خواهد داشت.
هلن مارتن 31 ساله که در حال حاضر در لندن زندگی می کند، اثر دست ساز خود را به سه بخش تقسیم کرده و برای ساخت سازه هنری خود از اشیا ساده و مورد استفاده در زندگی روزمره مانند سکه، پنبه، کف کفش، جعبه تخم مرغ و وسایل دیگر نظیر اینها استفاده کرده است.
خانم مارتن برای دومین بار است که در ماه اخیر میلادی در زمینه هنر های تجسمی برنده جایزه می شود و تنها چند هفته از دریافت جایزه 30 هزار پوندی «هپ‌وورث» برای هنر مجسمه‌سازی می‌گذرد که موفق به دریافت این جایزه شده است .

بازدید کلی 29 , بازدید امروز 1
مشاهیر ساخته شده از موم در موزه «مادام تسو»/تصاویر
از این همه شایعه در باره ازدواجهایم به کجا شکایت کنم؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *