موزه زیر زمینی هانس کریستن اندرسون در محل تولد وی ساخته می شود.
به گزارش رویترز، مقامات محلی اودنسه دانمارک از پایان ساخت موزه اختصاصی هانس کریستین اندرسون هنرمند و نویسنده دارنماکی و خالق داستان های جوجه اردک زشت و پری دریایی کوچک در محل تولد وی خبر دادند.
به گفته مقامات اودنسه اهدای 33 میلیون دلار از طرف بنگاه ای. پی مولر (A.P. Muller Foundation) مالک اصلی گروه نفتی و حمل و نقل ای. پی مولر-مارسک (A.P. Muller-Maersk) به رویای ساخت این موزه پس از گذشت سال ها از مطرح شدن طرح ساخت آن، رنگ حقیقت بخشید.
شرکت ژاپنی کنجوکوما (Kengo Kuma & Associates) با توجه به سوابق پیشینشس برنده مناقصه ساخت این موزه جادوویی زیرزمینی با مساحتی بالغ بر 5600 متر مربع شده است. قرار است که این موزه یه عنوان مکمل دیگر موزه ساخته شده در اودنسه بنا شود که موزه زندگی و سفرهای این نویسنده نامدار دانمارکی است با این تفاوت که، موزه جدید بیشتر به جادوی افسانه های اندرسون توجه خواهد داشت.
با توجه به اظهارات یکی از مقامات فرهنگی این شهر، نکته منحصر به فردی که در رابطه با این موزه وجود دارد، نمایش جادوی افسانه هانس کریستین اندروسون به شیوه ای جذاب برای کودکان و بزرگسالان است.
آثار اندرسون تا کنون به 160 زبان مختلف ترجمه است. وی حدود 140 سال پیش در کوپنهاگ که مدت طولانی از عمر خود را در آنجا سپری کرده بود، چشم بر جهان بست. با گذشت سالیان بسیار هنوز آثار وی و جذابیت های مرتبط آن از جمله مجسمه پری دریایی کوچک در بندر کوپنهاگ، گردشگران بسیار را به سوی دانمارک می کشاند.

بازدید کلی 48 , بازدید امروز 1
کابوس پلیس ها وارد می شود
مدلهای عجیب و غریب ریش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *