پس از اینکه مزدا سری RX-8 را در سال 2012 از رده تولید خارج کرد و امید مشتاقان RX-9 را نیز ناامید کرد .
به گزارش آتوماتیو نیوز، بنابر سیاستی این شرکت برای تولید خودرو های روتاری اسپرت (rotary-powered sports car) داشت، دسته ای از شایعات امیدوار کننده منتشر شده بود و همه طرفداران این نوع خودروها منتظر جانشین بعدی یعنی RX-9 بودند. اما این بار مزدا دست رد به ادامه تولید این سری زد و همه مشتاقان را نا امید کرد.
این درحالی است که هنگامی که رسانه با گمانه زنی ها و نظرات خود، دامن به شایعات مربوط به سری جدید RX پس از رو نمایی از طراحی آن در سال گذشته می زدند، شرکت مزدا مشتاقانه با آنها همراهی می کرد اما، در حال حاضر این شرکت اعلام کرده است که برنامه برای توسعه سری روتاری اسپرت نخواهد داشت.
ماسامیچی کوگای (Masamichi Kogai) مدیر عامل شرکت مزدا در مصاحبه با آتوماتیو نیوز تایید کرد که این شرکت در حال حاضر برنامه ای برای ساخت RX-9 ندارد. با این حال وی به طور کامل توقف تولید سری RX را اعلام نکرد.
مزدا یکی از اولین خودروسازان جهان بود که به طور وسیعی در تحقیق و تولید روتاری موتورها سرمایه گذاری کرد اما، به نظر می رسد از آنجایی که این خودروها به طور طبیعی مصرف سوخت بسیار بالایی دارند و تواما هزینه های مربوط به نگهداری آنها بالا است، این شرکت در حال حاضر به طور چشم گیری کار تولید و توسعه روتاری اسپرت هایش را کنار گذاشته است

بازدید کلی 21 , بازدید امروز 1
ستاره هالیوودی متهم به خیانت فرهنگی شد
دوقلوهایی که خیلی به هم شبیهند/تصاویر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *