امشب پس از 68 سال، ماه بسیار بزرگتر از آنچه که تا کنون دیده ایم آسمان را در شب زینت خواهد بخشید و فرصت طلایی را برای انجام مطالعات و همچنین عکاسی دراماتیک پدید خواهد آورد.
بنا به اخبار منتشر شده وب سایت ناسا پس از غروب آفتاب، به دلیل قرار گرفتن ماه در نزدیک ترین نقطه مدار حرکت بیضی شکل خود به دور زمین به علاوه آسمان صاف غیر ابری و مقدار کم آلودگی های ریز گرد، افراد قادر هستند تا ماه را به طور غیر معمولی نبست به شب های دیگر، بزرگتر مشاهده کنند.
فاصله ماه که به صورت کامل مشاهده خواهد شد تا زمین به طور میانگین 384400 کیلومتر تخمین زده شده که این فاصله نبست به آخرین باری که چنین پدیده ای در سال 1984 میلادی به وقوع پیوسته است، فاصله کم تری خواهد بود. پیش بینی شده که ماه امشب حدود 14 درصد بزرگتر و 30 درصد درخشان تر از حد معمول به رویت خواهد رسید. بسیاری این پدیده را ابرماه می نامند.
به طور متداول این اتفاق هر 14 ماه رخ می دهد که طی گردش کره ماه در مدار زمین در فواصل نزدیکر ماه کمی بزرگتر به نظر می رسد. اما این پدید غیر معمول که توام با افزایش درخشانی آن همراه بوده باعث شده تا پس از 68 سال ماه بسیار بزرگتر از همیشه به نظر برسد.
البته این پدید در آفریقای جنوبی مطابق با آنچه که توضیح داده شد نخواهد بود و حدودا کمی بزرگتر از ماه کامل حدود کمتر از 10 درصد بزرگتر به نظر خواهد رسید.

بازدید کلی 38 , بازدید امروز 1
سحر قریشی در برزیل!/تصاویر
چرا کسی به عمل بینی هالیوودی ها اعتراض نمی کند اما به بازیگران ایرانی حمله می شود؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *