سازمان فرهنگ و هنر در دبی ابتکار جدیدی برای تسهیل در امر انتقال کتاب میان کتاب خانه ها در این شهر ایجاد کرده است.

به گزارش روزنامه الاتحاد امارات، بر این اساس، سازمان فرهنگی و هنری دبی در نظر دارد تا با همکاری سازمان هواپیمایی امارات متحده عربی از هواپیماهای بدون سرنشین برای حمل و نقل کتاب میان کتاب خانه ها استفاده کند.

فهد المعمری، مدیر کتاب خانه های عمومی در دبی در این باره می گوید که این اقدام با هدف حمایت از فرهنگ کتاب خوانی در این کشور صورت می گیرد.

وی تاکید کرد که این اقدام در کنار دیگر تلاش های در حال انجام برای تشویق به امر کتاب خوانی در میان مردم این کشور به ویژه کودکان انجام می گیرد.

امارات متحده عربی تلاش های بسیاری برای تشویق مردم برای کتاب خوانی انجام داده است تا جایی که شیخ خلیفه بن زاید قانون خواندن را تصویب کرد، این قانون حکومت را به ارائه برنامه هایی برای آموزش به پدر و مادران و فرزندان در امر کتاب خواندن ارائه می کند و کارمندان را موضف می کند که روزانه ودر حین کار چند ساعت کتاب مطالعه کنند.

وی درباره ابتکار عمل استفاده از هواپیمای بدون سرنشین برای حمل و نقل کتاب نیز گفت: ممکن بود شهروندان کتابی را بخواهند که در آن واحد کتاب خانه وجود ندارد و برای سفارش باید چند ساعت یا حتی یک روز کامل منتظر می ماندند که با ابتکار جدید سفارش کتاب از بخش های دیگر ور سیدن آن تنها 20 دقیقه طول می کشد.

بازدید کلی 18 , بازدید امروز 1
همسر شهردار سابق مسکو در ایران
لباسی که خواننده مشهور عرب از خریدنش منصرف شد+عکس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *