نسخه خطی سنفونی شماره دو گوستاو مالر با شکست رکورد ها به مبلغ 5/4 میلیون یورو به فروش رسید.
به گزارش اسکای نیوز، سنفونی شماره دو که به نام سنفونی قیامت شناخته می شود، در 232 صفحه دست نویس گردآوری شده و شامل حذف آهنگسازی و تغییرات اعمال شده به همراه حاشیه نویسی نیز است.
نسخه دست نویس این سنفونی متعلق به یک بازرگان آمریکایی به نام گیلبرت کاپلان بوده که در سال 1965 با دیدن این اثر در الار کارنگی نیویورک غرق در زیبایی و اسرار نهفته آن شده است.
کاپلان در آن زمان درباره این اثر گفته بود که هنگامی که این اثر را در سالن دیدم، خود را فراموش کردم. گویی شخصی دیگری به جای من در سالن در حال قدم زدن و تماشا است.
وی تا پیش از مرگ خود در اوایل سال جاری میلادی، مدت زمان بسیاری از عمر خود را صرف نگهداری و جمع آوری دیگر بخش های سنفونی قیامت گوستاو کرده است.
شرکت ساتبیز (Sotheby’s)فروش و حراج سنفونی های گوستاو را پس از مرگ کاپلان به عهد گرفته است .
این شرکت چند ملیتی واقع در نیویورک و از بزرگترین واسطه های معاملات آثار هنری در جهان است.
یکی از مقامات این شرکت درباره فروش این سنفونی گفت : این سنفونی موفق شده تا رکورد قیمت ها را جا به جا کند.
وی در ادامه افزود: تنها معاملات قابل مقایسه با سنفونی گوستاو، فروش یک نسخه خطی از سنفونی موتزارت در سال 1987 میلادی به مبلغ 5/2 میلیون یورو و همچنین نسخه دست نویس سنفونی دوم روبرت شومان در سال 1994 به ارزش 5/1 میلیون یورو بوده است.
سنفونی گوستاور مالر، با قیمت پایه 5/3 میلیون یورو به فروش گذاشته شده بود که در پایان به ارزش 5/4 میلیون یورو به فروش رسید. خریدار جدید این اثر هنری درخواست کرده است تا ناشناس باقی بماند.

بازدید کلی 20 , بازدید امروز 1
هنگام خواب، جوراب بپوشیدید!
اندرو ساکس هنرپیشه بریتانیایی درگذشت

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *