اندرو ساکس ستاره کمدی و طنزپرداز بریتانیای پس از چهار سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری آلزایمر در گذشت.
به گزارش اسکای نیوز، جان ساکس پسر اندرو ساکس در باره مرگ پدرش گفت : پدرم در ماههای آخر زندگی به دلیل زوال عقل دوران بسیار سخت و وحشتناکی را گذارند .
وی افزود : پدرم دیگر دیگر توانایی تشخیص خود و ایفای نقش را در صحنه طنزهای کلاسیک تلویزیونی نداشت.
جان ساکس با یادآوری لبخند پدرش را در برنامه های زنده تلویزیونی ، در مورد ماه آخر زندگی پدرش گفت: (( یکی از کارهایی که به او آرامش و قدرت غلبه و مبارزه با بیماریش را می داد ایفای نقش و تکمیل ضبط برنامه فالتی بود. اما متاسفانه وی دیگر حتی قادر به تشخیص خود در صحنه فیلم برداری نبود و نمی توانست دیالوگ های مربوط به برنامه را حفظ کند. او حتی به حدی از تشدید بیماری در روزهای آخر رسیده بود که دیگر توانایی تکلم را هم نداشت)) .
از سوی دیگر ملودی همسر اندرو ساکس نیز گفت : اندرو چهار سال پیش از مرگش، به دمانس عروقی یا همان نوعی از بیماری فراموشی مبتلا شده بود که این بیماری در آخرین روز های قبل از مرگش، بیش از پیش شدت گرفته بود.
ساکس سال ۱۹۳۰ در خانواده‌ای یهودی در آلمان به دنیا آمد. خانواده‌ او پس از به قدرت رسیدن نازی‌ها از آلمان به بریتانیا مهاجرت کردند.
این بازیگر در سریال «فالتی تاورز» نقش پیشخدمتی به نام مانوئل را بازی می‌کرد که یکی از موفق‌ترین شخصیت‌های کمدی دوران خود بود.
از آثار سینمایی این بازیگر می‌توان به «هیتلر:‌ ده روز آخر» و فیلم برنده اسکار «هیچ‌کجا در آفریقا»‌ اشاره کرد.
اندرو ساکس در سن 86 سالگی پس از گذراندان دوران بسیار سخت بیماری، در گذشت.

بازدید کلی 28 , بازدید امروز 1
فروش نجومی سنفونی گوستاو رکود ها را در هم شکست
این هلیکوپتر،هواپیماهای غول پیکر بزرگتر از خود را حمل می کند/تصاویر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *