هلی کوپتر میل می -۲۶ که قدرتمندترین بالگرد دنیا شناخته شده است

untitled-17

 تنها زمانی قادر خواهید بود عظمت بزرگترین هلی کوپتر جهان را تحسین کنند که به زمین بنشیند. ارتفاع این هلی کوپتر که توسط شرکت میل هلی کوپتر (Mil Helicopters) واقع در کشور روسیه طراحی و ساخته شده است، به اندازه ی یک ساختمان سه طبقه می باشد و اندازه ی گرداننده هایش به طول بال های یک ایرباس A320 می رسد.

untitled-19

untitled-14

از زمان اولین پرواز این هلی کوپتر در سال ۱۹۹۷ ، Mi 26  که با نام هالو نیز شناخته می شود، همواره در میان قوی ترین صنایع بالابرنده در صدر بوده است. در طراحی موتور های این هلی کوپتر از یک جفت موتور توربوشفت ۱۱ هزار اسب بخار استفاده شده است. هالو و تیم خدمه ی پنج نفره ی آن قادر است ۴۴۰۰۰ تن بار یا به طور تقریبی ۱۱ اتومبیل خانواده را به یک باره بلند کند. قدرت و ظرفیت حمل بار هالو دو برابر بیشتر از هلی کوپتر اسب بارکش CH-47  ارتش ایالات متحده ی آمریکا در شینوک می باشد. به گزارش هواپیمایی روسیه، نسخه ی نظامی این هلی کوپتر می تواند ۹۰ مبارز با نیروهای آماده  یا ۶۳ غیرنظامی نشسته و یا حتی ۶۰ برانکار را حمل کند. عملکرد هالو را همتراز با هواپیمای حمل و نقل  هرکولس لاکهید C-130 قرار داده اند.

untitled-15

هالو با طیف وسیعی نزدیک به ۵۰۰ مایل، غالبا در موقعیت هایی قرار می گیرد که باید محموله های بسیار بزرگ را حمل کرده و در مناطق غیر قابل دسترس یا غیر معمول تحویل دهد. پس از زلزله ی سال ۲۰۰۸ در سیچوان چین، یک هلی کوپتر Mi 26 تجهیزات سنگین مربوط به حرکت زمین را با خود حمل کرد و به نقاط دور دست در میان دره های کوهستانی برد تا از جاری شدن سیل و رانش زمین جلوگیری کنند.

untitled-16

در سال ۱۹۹۹ یک فروند هالو، یک ماموت منجمد پشمالوی ۲۳ هزار ساله را از تندرای سیبری بیرون کشید.

untitled-20

untitled-13

میل می-۲۶

نوع: بالگرد ترابری فوق سنگین

سازنده: روسیه

طراح: میل

به کارگیری: نیروهای مسلح روسیه

وضعیت: فعال

کاربران اولیه: نیروهای مسلح اتحاد جماهیر شوروی، اوکراین، هند، یلاروس، قزاقستان

تعداد ساخت: حدود ۳۲۰ فروند

قیمت: ۲۵ میلیون دلار

بازدید کلی 630 , بازدید امروز 1
اندرو ساکس هنرپیشه بریتانیایی درگذشت
جلوگیری از نزدیک بینی با نورخورشید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *