نتایج مطالعات اخیر دانشمندان نشان می دهند که تابش نور خورشید احتمال بروز نزدیک بینی در افراد را کاهش می دهد.
به گزارش نیویورک تایمز، محققان آزمایشی را بر روی 371 مرد و زن مبتلا به نزدیک بینی و 2797 نفر دیگر بدون این بیماری در این زمینه انجام دادند.
در این آزمایش ها علاوه بر انواع تست ها و آزمایش خون، به مدت یکسال سبک زندگی و رفتارهای این افراد مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که افراد مورد آزمایش به طور میانگین چه مقدار در برابر تابش نور ماورا بنفش خورشید قرار دارند.
پس از تحقیقات صورت گرفته در آزمایشگاه چشم پزشکی جاما «JAMA Ophthalmology» مشخص شد افرادی که به طور مداوم در معرض نور ماورا بفنش خورشید قرار دارند، بخصوص اگر این مداومت از دوران نوجوانی و جوانی باشد ، 30 درصد بیش از دیگر از احتمال ابتلا به نزدیک بینی چشم در امان هستند.
این درحالی است که اکثر دانشمندان به افزایش سطح ویتامین دی در بدن با قرار گرفتن در معرض تابش نور خوشید وافق هستند اما، جالب اینجاست که ازدیاد یا فقدان میزان ویتامین دی در بدن هیچگونه وابستگی به ابتلا به نزدیک بینی در افراد ندارد.
همچنین در این تحقیقات مشخص شد که افرادی که بیش از یک سوم سال را صرف مطالعات تحصیلاتی بیش از حد معمول می کنند، بیش از 2 برار دیگران در معرض ابتلا به نزدیک بینی قرار دارند.
با توجه به نتایج آزمایشات خونی که از افراد به عمل آمد مشخص شد که وجود میزان بالای لوتئین ( آنتی اکسیدانی که در برگ سبزیجات سبز وجود دارد ) در افراد تا 43 درصد احتمال کاهش ابتلا به نزدیک بینی در آنها را در مقایسه با دیگران کاهش خواهد داد.

بازدید کلی 17 , بازدید امروز 1
این هلیکوپتر،هواپیماهای غول پیکر بزرگتر از خود را حمل می کند/تصاویر
نسخه ای خوشمزه برای مقابله با پوکی استخوان

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *